תיקון מסך גלקסי 3

תיקון מסך גלקסי 3 – מתי נתקן ומתי נחליף את המסך?

תיקון מסך גלקסי 3 הוא אחד התיקונים הנפוצים ביותר במכשירי הטלפונים מסוג גלקסי 3 . בשונה ממכשירים אחרים ומדגמים שונים של סמארטפונים מחברת גלקסי, המסך במכשיר הזה אינו רק זכוכית או פלסטיק, אלא הוא חלק מהותי מהמכשיר. לכן אם לא נתקן את המסך באופן מקצועי ומדויק, מכשיר הטלפון לא יתפקד היטב, גם ברכיבים שאינם קשורים בקשר ישיר למסך.

 

תיקון מסך גלקסי 3 – לתקן או להחליףתיקון מסך גלקסי 3 – מתי נתקן ומתי נחליף את המסך?

אחת התקלות הנפוצות במסך גלקסי 3 היא שריטות וסדקים במסך. כאשר המסך מגיב למגע של האצבעות וכל עוד יש תצוגה בהירה וברורה על המסך, תיקון המסך כדאי ויעלה פחות.

 

מסך גלקסי 3 בנוי במבנה מיוחד. הוא מורכב משלוש שכבות שונות, מסך התצוגה, מסך המגע והזכוכית. כאשר רק הזכוכית נפגעה אפשר לתקן את המכשיר בלי להחליף את כל המסך, כולל כל החלקים שלו.

 

כאשר מגע הטאץ' אינו מגיב מהר או אינו מגיב בכלל או שכאשר אין תצוגה על המסך צריך להחליף את המסך. כאמו, החלפת המסך כוללת את כל שלושת החלקים המרכיבים אותו. כאשר מחליפים את המסך, חשוב לוודא כי המסך החדש מקורי ואיכותי. מסך האיכות פחות טובה יגרום לתקלות חוזרות ונשנות.

 

החלפת הזכוכית מסך הגלקסי מתבצעת במספר שלבים. בשלב הראשון מפרקים את המסך, מפרידים בין מסך התצוגה לבין מסך המגע ומנקים היטב את מסך התצוגה. את הזכוכית מדביקים בדבק מיוחד שאותו שמים בנקודות מיוחדות על המסך, מדביקים את הזכוכית ושמים אותה לייבוש תחת נורת UV. בסוף התהליך המכשיר יחזור לתפקד בדיוק כמו שתפקד לפני תיקון התקלה.

 

מהם הגורמים לתקלות במסך?

סדקים ושברים הנגרמים בשל נפילה או חבטה, אפילו קלה. כדי להגן על המסך ולמנוע ככל האפשר את השברים והסדקים כדאי לרכוש מגן מיוחד המתלבש על גב המכשיר, משלב גמישות ועמידות, אינו פוגע בתפקוד המכשיר, אך מעניק לו הגנה בזמן נפילה או חבטה.

 

רטיבות ולחות או נוזלים שנשפכו על מסך עלולים לגרום לבעיות במסך ואפילו להשבית את הטלפון. כדאי להרחיק את המכשיר ממקומות לחים כמו מטבח או חדר אמבטיה ולהקפיד להרחיק אותו מנוזלים כמו כוס קפה, מים או כל נוזל העלול בטעות להישפך ולהרטיב את המכשיר.

 

כאשר יש נקודות על מסך התצוגה או פסים אלכסוניים, כאשר צבעי התצוגה נראים חיוורים ודהויים כאשר המסך לבן, כל אלו מעידים על תקלות במסך, וזה הסימן שיש לפנות מיד למעבדה.