מעבדה סלולרית

מעבדה סלולרית – איפה הכי כדאי לתקן את המכשיר הסלולרי?

 

תשעים וחמישה אחוז מאזרחי המדינה מחזיקים מכשיר סלולרי וההוצאה המשפחתית על תיקון המכשירים עלולה להגיע למאות שקלים בחודש. שני גורמים מובילים בתחום של מעבדה סלולרית, המעבדות הפרטיות והמעבדות של רשתות הסלולר. הדילמה היכן לתקן את המכשיר אינה פשוטה, לכל סוג של מעבדה יש יתרונות וחסרונות.

 

מעבדה סלולרית - ארבעה דברים שכדאי לדעת לפני שמוסרים את המכשיר לתיקון

 

נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי כאשר המכשיר הסלולרי התקלקל, עשרים ושמונה אחוז מהלקוחות מעדיפים לפנות למעבדות פרטיות, שלושים אחוז מהלקוחות פונים למעבדה של מפעילת הסלולר ולנותרים לא משנה לאיזו מעבדה כדאי לפנות.

 

אם יש לכם ביטוח למכשיר או שהוא נמצא בתוך תקופת האחריות, כדאי לממש את האחריות או את הביטוח. האחריות חלה בדרך כלל על תקלות חשמליות, על בעיות הטענה ועוד. חשוב לדעת כי הרבה תקלות נפוצות כמו נפילה, חשיפה למים או לתנאי חום אינם מתוקנים במסגרת האחריות של החברה.

 

גם בפוליסת הביטוח יש אותיות קטנות. לקוחות רבים מגלים ברגע האמת כי דווקא התיקון שאליו הם נזקקים אינו נכלל בפוליסת הביטוח. לפני שאתם רוכשים פוליסת ביטוח חשוב ללמוד ולדעת מהם התקלות הנפוצות ולבדוק האם הם נכללות בביטוח. לפעמים תגלו כי קניית פוליסת ביטוח, במחיר של עשרות שקלים בחודש, אינה תמיד אטרקטיבית.

 

היתרון הבולט של המעבדות הפרטיות הוא השירות האדיב ומהירות התיקון. בניגוד למעבדות של החברות הסלולריות, במעבדות הפרטיות יתקנו לכם את המכשיר בתוך מספר שעות. מעבדות רבות מעניקות בדיקה חינם ללא התחייבות ומעניקות שירותי אקספרס לתיקונים דחופים. יש מעבדות שישלחו אליכם שליח אישי שייקח את הטלפון למעבדה ויחזיר אותו ויחסכו לכם זמן רב וכיתות רגליים.

 

מעבדה סלולרית - כמה טיפים שימנעו מכם עוגמת נפש

 

לפני שאתם מוסרים את הטלפון לתיקון עשו לו גיבוי. אל תסמכו על הגיבוי של המעבדה, כיום לכל לקוח יש אפשרות לגבות בעצמו את המידע.

 

כאשר אתם מוסרים את הטלפון למעבדה פרטית, בררו האם המעבדה עוסקת בטלפון מהדגם שלכם והאם היא משתמשת בחלקי חילוף מקוריים. כדי להיות בטוחים שחלקי החילוף שרכשתם הם אכן מקוריים, בקשו מהטכנאי לפתוח את האריזה בפניכם. שימו לב האם הארוזה סגורה ומקורית.

 

הגיעו בעצמכם למעבדה ונסו לדבר עם הטכנאי. בקשו ממנו להסביר לכם על התקלה ועל דרכי התיקון. בדרך זו תוכלו להתרשם האם הטכנאי בקי ומיומן בתיקון התקלה.

 

עשו סקר שווקים והשוו מחירים, אך חשוב לדעת כי המחיר אינו הפרמטר העיקרי לבחירת מעבדה, אלא המלצות, מוניטין וותק.