מעבדה פלאפונים

ישראל הפכה להיות מעצמה סלולרית. למעלה מתשעים אחוז מחזיקים מכשירי סלולריים ומעבדות פלאפונים צצות בכל פינת רחוב ולא בכדי. בסוף שנת 2013 פעלו בישראל למעלה מארבע מאות מעבדות פרטיות ואנשי מקצוע טוענים כי בשנתיים האחרונות מספר המעבדות הוכפל. מעבדה פלאפונים היא משמשת כמרפאת חירום למכשיר החיוני. אם בעבר הטלפונים הסלולאריים שימשו אותנו לקבלת שיחות או גם לשליחת טקסט, כיום הם משמשים אותנו ככלי עבודה חיוני, אנו גולשים דרכם, שולחם דרכם מייל, מתעדכנים בנתונים חשובים ועוד.

 

מעבדה פלאפונים – כמה טיפים לפני שמוסרים את המכשיר למעבדה

 

אם אפשר, כדאי להשאיר את כרטיס הסים של הטלפון אצלכם. כך תהיו בטוחים שהמכשיר לא ילך לאיבוד ואתם לא תאבדו חומרים, תמונות ונתונים חשובים.

 

לפני שאתם משאירים את הטלפון במעבדה, בקשו פירוט של התקלה במכשיר ושל דרך התיקון. אם יש צורך בחלפים חדשים, ודאו כי כל החלפים מקוריים ואיכותיים ומיוצרים מחברות מובילות בתחום. בקשו להדגיש על גבי הטופס את סוג החלפים ואת שם החברה המייצרת.

 

בקשו לקבל בכתב, רצוי על גבי טופס הקבלה, את המחיר הסופי של התיקון. רק כך לא תעמדו בפני הפתעות לא נעימות כאשר המחיר הסופי יהיה יקר יותר מהמחיר שאמרו לכם.

 

אל תשכחו לבקש אחריות על התיקון. בדקו בדיוק על מה חלה האחריות ולכמה זמן היא.

 

אל תסמכו על הגיבוי של המעבדה. כיום קיימת אפשרות לכל אחד לגבות את המידע החיוני הנמצא בטלפון שלו. אם לא ביצעתם גיבוי לבד, ודאו כי המעבדה מבצעת את הגיבוי לפני התיקון.

 

אל תמסרו את הטלפון למעבדה הדורשת דמי בדיקה, גם אם הם ינוכו מהמחיר הסופי. כאשר אתם משלמים דמי בדיקה, באופן פסיכולוגי תשאירו את הטלפון גם לתיקון במעבדה, גם אם מחיר התיקון יהיה גבוה מהממוצע בשוק.

 

מעבדה פלאפונים – מהם השירותים שמציעה המעבדה

 

כל מעבדה לתיקון טלפונים מבצעת מגוון תיקונים וטיפולים כמו החלפת מסך, ניקוי קורוזיה, החלפות לחצנים, לחצן הבית, לחצן הדלקה, שקע טעינה ועוד. המעבדות מציעות גם עדכון תוכנות, תיקון מצלמות, תיקון רמקול ואוזניות ועוד.

 

מעבדות רבות עוסקות גם במכירה של אביזרים ומוצרים נלווים למכשיר כמו כבלי טעינה, נרתיקים, כיסוי למכשיר, כרטיסי זיכרון, מגני מסך אוזניות, דיבורית לרכב ועוד במחירים נוחים המקובלים בשוק. כאשר קונים אביזרים באחת המעבדות חשוב לוודא כי האביזרים איכותיים ומקוריים ומתאימים לסוג המכשיר והדגם של הטלפון שלכם.