תיקון פלאפונים

תיקון פלאפונים – מהם התקלות הנפוצות ומהו המחיר?

 

נתוני הסטטיסטיקה מלמדים כי משפחה ממוצעת מוציאה מאות שקלים בשנה לתיקון הפלאפונים. יש מספר גדול מאוד של מעבדות העוסקות בתיקון טלפונים בעיקר בתקלות הנפוצות ביותר. לפני שבוחרים מעבדה לתיקון טלפונים רצוי לעשות סקר שווקים, להשוות מחירים ולשמוע המלצות.

 

 

תיקון פלאפונים – על התקלות ועל המחיר

 

לחצן הבית הוא הלחצן העגול הנמצא בקצה המסך התחתון. זהו אחד הלחצנים השימושיים ביותר, הוא לא משמש רק לשיחות, אנו לוחצים עליו כאשר אנו רוצים לבדוק תאריך או שעה, לעקוב אחרי נתונים , לחזור לדף הבית ועוד. בשל השימוש הרב, הלחצן נוטה להתקלקל או להיתקע. תיקון ממוצע של לחצן הבית עולה בין חמישים שקלים למאתיים שקלים, תלוי בדגם של הטלפון ובחומרת התקלה.

 

לחצן ההדלקה והכיבוי הוא הלחצן החיצוני הנמצא בצדי המכשיר, לחצן שאתו אנו נועלים או פותחים את הטלפון. זהו אחד הלחצנים החשובים, תקלה בלחצן עלולה למנוע מאתנו את פתיחת הטלפון ואת אפשרות השימוש בו. תיקון ממוצע של לחצן ההדלקה והכיבוי עשוי לעלות בין מאה שקלים למאתיים וחמישים שקל.

 

תיקון שקע הטעינה הוא אחד התקלות הנפוצות במכשירים מבית סמסונג וגם באייפון. שקע הטעינה עלול להפסיק לעבוד לגמרי או להטעין את הטלפון באיטיות רבה. כדי להימנע מתקלות בשקע הטעינה חשוב להכניס ולהוציא את השקע מהטלפון בעדינות. לפני שמוסרים את הטלפון לתיקון, כדאי לנסות לנקות בעדינות את השקע, לפעמים זה יצליח ויחסוך את מחיר התיקון. מחיר ממוצע של תיקון פלאפונים בתחום שקע הטעינה עולה כמאתיים שקלים.

 

כפתורי הווליום הם כפתורים חיצוניים העלולים לצבור אבק רב בחריצים הקטנים, לא כדאי לנסות לנקות את החריצים לבד, זהו תיקון לא יקר, וטכנאי המעבדה ידע לבצע אותו בדייקנות בלי לפגוע באף רכיב. אם יש צורך להחליף את כפתורי הווליום, המחיר יכול לעלות בין מאתיים לשלוש מאות שקלים.

 

החלפת המסך נדרשת בדרך כלל כאשר המכשיר נפל, נשבר או נסדק. זהו אחד התיקונים היקרים וכדי להימנע מבעיות במסך, כדאי להשקיע ולקנות כיסוי מגן איכותי. החלפת מסך לטלפון עולה מאות שקלים, תלוי בסוג המכשיר ובדגם שלו.

 

כאשר המכשיר בא במגע עם מים, חשוב למסור אותו מיד למעבדת תיקונים. המים יוצרים קורוזיה בין הרכיבים ואם לא ננקה את הקורוזיה מיד היא עלולה להתפשט לרכיבים נוספים, לפגוע בהם ולייקר את התיקון. ניקוי קורוזיה ממוצע עולה בין מאה חמישים למאתיים שקלים.